Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
KosmetykawPolsce.pl

JTC Sp. z o.o.

zobacz
KosmetykawPolsce.pl

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Farba do włosów – czy należy ją zmieniać?

06-08-2014


Zabieg koloryzacji włosów jest najczęściej stosowanym zabiegiem wśród kobiet. Ponadto jak dobrze wiemy zabieg ten jest stosowany dość regularnie, bowiem włosy na skutek upływającego czasu tracą już swój intensywny kolor i blask. I tutaj pojawia się pytanie, czy farbę do włosów należy zmieniać, czy też używać raz wybranej przez siebie farby do włosów? Prawda jest taka, że kobiety niechętnie zmieniają swoją farbę do włosów, wynika to być może z charakteru bądź przyzwyczajenia. Niemniej jednak czy takie podejście jest właściwe? Na to pytanie odpowiem w dalszej części artykułu.

farba

Czy wierność wybranej farbie do włosów jest dobrą decyzją?

Bardzo często kiedy wybierzemy raz farbę do włosów, pozostajemy jej wierni przez długi czas. Jak się jednak okazuje, takie podejście nie jest zbyt dobre dla naszych włosów. Dzieje się tak dlatego, że każda farba w jakimś stopniu szkodzi naszym włosom. Na mieszki włosowe działa cały czas ten sam szkodliwy czynnik zawarty w wybranej przez nas farbie. Dlatego też farbę do włosów należy zmieniać co jakiś czas żeby nie doprowadzić do osłabienia a nawet wypadnięcia włosów. Pamiętajmy również o tym, żeby wybierać najwyższej jakości i w pełni profesjonalne farby do włosów, które są dużo bezpieczniejsze dla struktury i kondycji naszych włosów.

Powody dla których należy zmieniać farbę do włosów

Zmiana farby do włosów jest konieczna jeszcze z innych powodów. Długotrwałe drażnienie skóry głowy i mieszków włosowych może doprowadzić z biegiem czasu do uczulenia na jakiś składnik zawarty w farbie do włosów. Objawów uczulenia może być bardzo dużo, począwszy od:

   - łupieżu,
   - po swędzące place na głowie
   - a skończywszy na wypadaniu włosów.

Wyciągamy wnioski

W zasadzie analizując temat, czy zmieniać farby do włosów czy też nie, wniosek nasuwa się sam. Oczywiście wskazane jest, żeby zmieniać farbę do włosów i nie narażać włosów na szkodliwe działanie tego samego czynnika chemicznego, który może doprowadzić do powstania alergii. Nie sugerujmy się tym, że farby mają podobny skład, ponieważ w każdej farbie do włosów użyte są inne proporcje składników chemicznych, które w towarzystwie innych substancji inaczej oddziaływają na nasze włosy.

Wybieraj mądrze

Oczywiście, pamiętajmy o tym aby wybierać profesjonalne farby do włosów znanych producentów, bowiem ich szkodliwość jest znacznie mniejsza. Ponadto dzięki takim farbom kolor włosów będzie intensywniejszy i bardziej głęboki przez dłuższy czas, dzięki czemu rzadziej będziemy musiały farbować włosy.

mtpmtgsarzetelniafrodytatargipomorskietwojelekitargi.krakowTargi  SPA & WELLNESSimprezytargowekongres kosmetycznyforumprawpacjenta